category-banner

Sprawdź nasze podstawy stolików kawiarnianych

Podstawy stolików kawiarnianych 

Wyposażając kawiarnię w nowe meble przeznaczone do lokali gastronomicznych trzeba nastawić się na wybór spośród wielu modeli mebli dostępnych na rynku. Obecnie krzesła i stoliki kawiarniane stają się coraz bardziej popularne, wypierając z rynku wyposażenia dla gastronomii duże i toporne meble drewniane. 

Co charakteryzuje meble kawiarniane? Jak odpowiednio wybrać wyposażenie, które posłuży przez wiele lat? 

              

Podstawy stolików kawiarnianych – postaw na bezpieczeństwo

Po pierwsze należy skupić się na bezpieczeństwie gości, które będzie im towarzyszyć podczas spożywania posiłków w kawiarni. Nikt nie chce przecież, żeby goście wychodzili z kawiarni zniesmaczeni po wylaniu na siebie kawy z powodu chwiejącego się stołu. To właśnie dlatego tak ważna jest stabilność wybieranych mebli. 

Aby zagwarantować jak największe bezpieczeństwo nasze podstawy stolików kawiarnianych produkowane są przy użyciu wysokiej jakości stali. Pionowe nogi naszych podstaw stolików są zaprojektowane w taki sposób aby po pierwsze – nie chwiać się dzięki kilkupunktowemu mocowaniu do podstawy, a po drugie – aby nie wyginać się pod wpływem ciężaru dzięki grubej ściance nogi. 

Ważny jest również sposób montażu blatu – a więc duża powierzchnia styczna pomiędzy postumentem stolika kawiarnianego a blatem. 

                

W czym tkwi sekret sukcesu postumentów stolików kawiarnianych? 

Popularność tego typu mebli dla branży HoReCa nie podlega dyskusji. Dzieje się tak dlatego, że obecnie lokale gastronomiczne to już nie tylko ogromne restauracje ale również małe, klimatyczne kawiarenki, które pomimo niewielkiego metrażu chcą ugościć klientów w stylowym i wygodnym wnętrzu. 

Postumenty stolików kawiarnianych dzięki swoim niewielkim rozmiarom umożliwiają zaaranżowanie powierzchni dostosowanej do przyjęcia większej ilości klientów niż w porównaniu z tradycyjnymi stołami restauracyjnymi. Nie oznacza to jednak, że goście będą mieli niewiele miejsca na komfortowe spożycie posiłków. Przede wszystkim chodzi tu o niewielkie rozmiary podstaw stolików kawiarnianych, które można ze sobą zestawiać i tworzyć większe sekcje miejsca dla klientów przy zachowaniu optymalnego rozmiaru blatu dla 2, 4 czy nawet 6 gości. 

                  

Pomożemy wybrać Ci idealne postumenty stolików kawiarnianych do Twojego lokalu!

Nie do końca wiesz jaką podstawę stolika kawiarnianego wybrać? Służymy pomocą! Jako lider rynku wyposażenia w meble dla branży HoReCa służymy pomocą przy wyborze tego typu mebli. Nasz Dział Handlowy z pewnością doradzi i zasugeruje, które produkty sprawdzą się idealnie we wnętrzu kawiarni! Zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem naszego sklepu online oraz do kontaktu z naszymi Handlowcami!